Тотнъм направи грешна стъпка в битката си за участие в Шампионска лига през следващия сезон. "Шпорите" измъкнаха равенство 2:2 от гостуването си Уигън, като изоставаха в резултата почти до края на мача.
Момчетата на Андре Вилаш-Боаш първи създадоха опасно положение в двубоя. Том Хъдълстоун обаче уцели гредата в 5-ата минута.

Гарет Бейл се разписа за втори пореден мач, откривайки резултата в 9-ата минута. Само три по-късно обаче Емерсон Бойс възстанови равенството след хубава асистенция на Шон Малоуни.

Малко след подновяването на играта Уигън направи пълен обрат след попадение на Калъм Макманаман в 49-ата минута. Домакините организираха още две добри атаки. Вместо да решат всичко с трети гол. Бойс обаче вкара в 89-ата минута, но в собствената си врата и фиксира крайното 2:2.

Така Тотнъм е пети с 62 точки, а Уигън заема 18-ата позиция с 32 точки.