Тотнъм победи Стоук Сити с 2:1 като гост в мач от предпоследния 37-и кръг на английското футболно първенство.Така възпитаниците на Андре Вилаш Боаш събраха 69 точки и се изкачиха на 4-ото място на 2 точки пред Арсенал, който във вторник приема застрашения от изпадане Уигън.

Двубоят беше изключително важен за лондончани в борбата за място в Шампионската лига, а за Стоук срещата беше без съществено значение, тъй като отборът вече си осигури оставане елита и през следващия сезон.

Домакините започнаха отлично срещата и още в третата минута Стивън Н'Зонзи откри с глава след центриране на Чарли Адам от фаул.В 20-ата минута Клинт Демпси се възползва от неразбирателство между вратаря Асмир Бегович и защитника Марк Уилсън и прати топката в опразнената врата. Тотнъм получи предимство в 47-ата минута, когато Чарли Адам подкоси грубо в средата на терена Ян Фертонген и беше отстранен с втори жълт и червен картон. Гостите натиснаха и четвърт час преди края Муса Дембеле изведе Гарет Бейл в добра позиция в наказателното поле, уелсецът се освободи от защитник на домакините, но от точката на дузпата стреля на сантиметри край целта. В 80-ата минута Стоук пропусна възможност да поведе отново напред в резултата. Дийн Уайтхед центрира от фаул отляво към далечната греда, но Роберт Хут засече с глава над гредата от близко разстояние. Тотнъм стигна до победата три минути по-късно. Бейл изведе Демпси в дясно в пеналта и американецът пусна отличен пас по тревата успоредно на голлинията към непокрития Емануел Адебайор, който от 2 метра засече в мрежата. В самия край домакините можеха да стигнат до изравняване, но Марк Уилсън с глава от малък ъгъл не успя да насочи добре топката след подаване отдясно на Камерън Джером.