Манчестър Сити успя да победи Рединг на своя стадион с 1:0 с гол на Гарет Бари в добавеното време на срещата от 18-ия кръг на Висшата лига.

Шампионът на Англия доминираше през целия двубой, но не успя да отбележи попадение в редовните 90 минути, за да се стигне до добавеното време, когато след центриране на Давид Силва, Гарет Бари зе извиси над защитник от Рединг и с глава вкара победния гол. С тази победа Отборът на

Роберто Манчини скъси преднината на Манчестър Юнайтед на три точки, но "червените дяволи" могат да увеличат разликата отново, ако утре победят като гости Суонси

В друг мач от кръга Тотнъм не успя да се наложи над Стоук Сити като домакин и пропусна възможността да излезе на трето място.

Евертън, без наказания Маруан Фелайни в състава си, влезе временно в Топ 4, след като надви Уест Хем като гост с 2:1.На "Ъптън парк" първи поведоха домакините след гол на Карлтън Коул.

Нападателят на "чуковете" обаче бе изгонен малко пресилено през втората част за нарушение срещу Лейтън Бейнс, а Евертън вкара две попадения чрез Виктор Аничебе и Стивън Пиенаар.