Гол на Пабло Сабалета в 85-ата минута донесе минималния успех с 1:0 на Манчестър Сити при гостуването на Стоук в мач от четвъртия кръг на ФА Къп.

Двубоят бе равностоен, като опасни положения пред двете врати на практика липсваха. "Гражданите" владееха повече топката, но така и не можеха да стигнат до добра възможност за гол, докато домакините разчитаха на дълги центрирания и подавания, които не затрудняваха отбраната на Сити.

В 33-ата минута капитанът на гостите Венсан Компани напусна принудително терена, след като получи контузия в прасеца. Във втората част също нямаше голови положения, преди пет минути преди края Сабалета да се възползва от грешка на защитата на Стоук, за да вкара единствения гол в мача.

По този начин носителят на трофея от 2011 година се превърна във втория отбор, класирал се за петия кръг на турнира, след като това строи Милуол, побеждавайки Астън Вила с 2:1.