Нюкасъл прекъсна серията си от четири поредни загуби във Висшата лига и общо седем мача без победа във всички турнири и спечели с 3:0 като домакин на Уигън в среща от 15-ия кръг в Англия.

Ключовият момент в мача бе още в началото му, в 12-ата минута, след като хубава атака на "свраките" изведе Папис Сисе в наказателното поле на съперника, нападетелят, който оставаше сам срещу вратаря, бе фаулиран от Майнор Фигероа, за което бе отсъдена дузпа, а хондураският футболист получи червен картон. Демба Ба бе точен от бялата точка и откри резултата.

Демба Ба отново се разписа в 21-ата минута, а след почивката, в 71-ата минута, влезлият като резерва халф от Бурунди Гаел Бигиримана реализира за 3:0 с далечен шут.

Нюкасъл обаче остава на 14-о място в класирането, вече със 17 точки. Уигън е 16-и с 14 точки.