Тотнъм победи Уест Хем като гост в лондонското дерби с 3:2. За пореден път герой за "шпорите" бе Гарет Бейл, който реализира победното попадение в последната минута на редовните 90.

Уест Хем започна по-активно двубоя и първите десет минути притисна съперника си, но не създаде сериозни голови положения. В 11-ата минута опасен удар на Джарвис бе спасен от вртаря на Тотнъм Лорис. Две минути по-късно при груба грешка на защитника на "чуковете" Ги Демел, който предостави топката на звздата на Тотнъм Гарет бейл с точен удар откри резултата.

Двубоят продължи да бъде открит като положенията се редуваха пред двете врати. Така се стигна до 24-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на Тотнъм Паркър покоси Анди Керъл и реферът хауърд Уеб отсъди дузпа за Уест Хем. Фаулираният нападател Керъл бе точен при изпълнението си и изравни резултата.

До края на полувремето, домакините продължиха да бъдат по-агресивния отбор, докато Тотнъм разчиташе на контраатаки. В 39-ата минута Джарвис излезе на удобна позиция, но Уолкър изби ударът му в ъглов удар. В самия край на полувремето "шпорите" бяха близо до попадение, но удар с главана Коулкър бе спасен блестящо от вратря на Уест Хем Яскилайнен.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

През втората част темпото на играта остана много високо, като двата отбора желаеха победата. В 56-ата минута след удар на Бейл сбе избит от Яскилайнен в гредата, топката поадна в на главата на Адебайор, който от два метра пропусна след като стража на Уест Хем отново спаси отбора си.

Две минути по-късно Джо Коул получи добро подаване в наказателното поле пое топката обърна се и с прецизен удар изведе домакините на пред в резултата.
След попадението Тотнъм упражни силен натиск и стигна до възможности за гол, но удари на Коулкър и Бейл бяха спасени от страхотно играещия в този мач страж на "чуковете" Яскилайнен. В 76-ата минута обаче защитата на домакините бе преодоляна.

След центриране на Бейл от фаул и последвалото разбъркване, влезлия като резерва Гилфи Сигурдсон промуши топката във вратата и изравни. След този гол Тотнъм тотално надигра съперника си като създаде още няколко отлични положения, които бяха спасени от финландския вратар на Уест Хем.

В 90-ата минута Гарет Бейл за пореден път донесе победтата на "шпорите" с невероятно красив гол с удар от далечно разстояние. С този успех Тотнъм измести Челси от третата позиция във Висшата лига.

Лидер е Манчестър Юнайтед с 68 точки, следван от манчестър Сити с 56, Тотнъм 51, Челси 49 и Арсенал 47.