Манчестър Юнайтед победи Хъл Сити трудно с 3:2 в коледния 18-и кръг на Висшата лига.

След само 13 минути игра „червените дяволи” губеха с 0:2 и нищо не предвещаваше успеха. Джеймс Честър откри резултата в полза на домакините в 4-а минута, а в 13-ата Дейвид Мейлед удвои.

В 19-ата минута Уейн Рууни асистира за попадение на Крис Смолинг , а в 26-ата самият той вкара за 2:2. Това бе 150-ото попадение на Рууни във Висшата лига и стана едва втория играч в Англия, който е преминал бариерата от 150 гола. Другият е Тиери Анри със 175 попадения за Арсенал.

През второто полувреме героят на Хъл Сити Джеймс Честър, който вкара първия гол в мача, си отбеляза автогол и Манчестър Юнайтед оформи победното 3:2.

В последните минути домакините опитаха натиск, но Давид де Хеа се намеси решително и спаси отбора си от гол.

Така Юнайтед записа пети пореден успех във всички турнири и излезе на шесто място с 31 точки. Хъл Сити е 12-и с актив от 20 точки.