Манчестър Юнайтед започна новата 2013 година с разгромна победа с 4:0 над Уигън в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Така „червените дяволи” остават лидер в класирането с 52 точки, а втори е Манчестър Сити с 45, след като и „гражданите” стартираха годината с изразителна победа – 3:0 срещу Стоук Сити.

По два гола за победата на Юнайтед вкараха Робин Ван Перси и Хавиер Ернандес.

Чичарито откри резултата в 36-ата минута с гол отблизо. Малко преди края на първото полувреме, през което момчетата на сър Алекс Фъргюсън доминираха, голмайсторът на Висшата лига Робин Ван Перси отбеляза 15-ия си гол за сезона и удвои преднината на своя тим.

През второто полувреме гостите продължиха с натиска си и стигнаха до нови две попадения. Преди това обаче Уигън успя да вкара топката в мрежата чрез Аруна Коне, но голът бе отменен заради засада.

В 64-ата минута отново Ернандес бе точен за 3:0 с хубав изстрел от 12-ина метра, а минута преди края на редовното време Ван Перси вкара и 16-ия си гол за сезона, с който оформи крайното и разгромно 4:0.