Манчестър Сити започна новата година с класика. Шампионите биха Стоук Сити с 3:0 и продължават преследването на лидера в класирането Манчестър Юнайтед, който също записа разгромна победа на старта на 2013-а – 4:0 над Уигън.

За успеха на „гражданите” голове вкараха Пабло Сабалета, Един Джеко и Серхио Агуеро.

Сити беше по-добрият отбор на терена през целия. През първото полувреме Стоук Сити не можа да се противопостави по никакъв начин, а домакините изпуснаха множество положения и дори греда в 33-ата минута, за да се стигне до 43-ата минута, когато Сабалета най-накрая материализира превъзходството в вкара първия гол за „гражданите” за новата година.

В 56-ата минута Джеко удвои аванса на Сити, след като довкара отблизо избита топка след шут на Агуеро. В 73-ата минута Майкъл Оливър даде спорна дузпа на домакините заради нарушение на Нзонзи, който събори Серхио Агуеро, но това се случи извън наказателното поле. Все пак Агуеро бе точен от бялата точка и оформи крайното 3:0.

Минути преди края на мача гостите можеха да вкарат почетен гол, но силен изстрел на Глен Уилън срещна гредата.

Манчестър Сити е на второ място с актив от 45 точки – седем по-малко от градския съперник Юнайтед. Стоук Сити е девети с 29 точки.