Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Рединг с 4:3 в много интригуващ двубой от 15-ия кръг на Премиър лийг. Всичките седем попадения бяха реализирани през първата част.

Домакините откриха резултата още в 8-ата минута след попадение на Хал Робсън-Кану, който се възползва от недобра намеса на Джони Еванс и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл. Пет минути по-късно обаче Юнайтед изравни. Точен бе Андерсон, който се разписа за първи път от 26 септември насам. В 16-ата минута "червените дяволи" вече водеха в резултата благодарение на точно реализирана дузпа от Уейн Рууни. Наказателният удар бе отсъден за грубо нарушение на Джей Таб срещу Джони Еванс. Головете обаче продължиха, при това и в двете врати.

В 19-ата минута Рединг изравни - 2:2 след попадение на Адам Ле Фондре, а в 23-ата непретенциозният тим отново излезе напред в резултата след гол на Шон Морисън. И двата гола паднаха след центрирания от корнери. За втори път вина за гола имаше Джони Еванс, който явно трудно успява да замести възстановяващия се от контузия Неманя Видич.

До почивката Манчестър Юнайтед не само изравни, но и направи обрат. Първо се разписа Уейн Рууни в 30-ата минута, като преди това атака премина през Ашли Йънг и Патрис Евра. В 34-ата Робин ван Перси вкара дежурния си гол за 4:3, но останаха сериозни съмнения, че холандецът е в положение на засада. Андерсон пък получи някаква контузия и бе принудително заменен. През втората част Рединг пропусна няколко добри положения да спечели поне точка от този мач.

Така в класирането води Манчестър Юнайтед с 36 точки, пред Манчестър Сити с 33, Челси с 26, Тотнъм и Уест Бромич също с 26. Рединг пък е 19-и с 9 точки.