Ливърпул и Нюкасъл завършиха 1:1 в двубой от десетия кръг на английското първенство. Това бе мач № 600 за Стивън Джерард с екипа на "червените".

Равенството бе справедливо, тъй като и двата тима желаеха победата и създадоха по няколко добри положения, но нямаха късмета да ги вкарат.

"Свраките" поведоха в резултата в 44-ата минута, когато точен бе Кабайе. Суарес успя да изравни в 67-ата минута, но за повече силите на мърсисайдци не стигнаха. Шест минути преди края Нюкасъл остана с десет души на терена, тъй като Колочини получи червен картон и трябваше да напусне терена преждевременно. Ливърпул е едва 13-и с 11 точки, докато Нюкасъл е 10-и с 14.

Първият гол на Джибрил Сисе за сезона в Премиършип изкара КПР от дъното на класирането, след като Рейнджърс завърши 1:1 с Рединг в другия мач от кръга.

Лондончани все още са без победа този сезон. Резултатът 1:0 в полза на Рединг откри Каспарас Грокс в началото на първото полувреме. Сисе, който не показваше кой знае колко впечатляваща игра по време на мача успя да изравни 1:1 през второто полувреме. Малко по-късно днес ще играят Ливърпул срещу Нюкасъл.