Ливърпул завърши 0:0 със Стоук Сити в мач от седмия кръг на английското първенство и разочарова привържениците си за втори път тази седмица, след като в четвъртък отстъпи на Удинезе с 2:3 също на стадион "Анфийлд".

Най-чистото положение в двубоя бе в 71-ата минута, когато обещаващият играч на "мърсисайдци" Рахим Стърлинг уцели страничната греда. Така Ливърпул е 14-и с 6 точки, като вече изостава с цели 13 точки от лидера Челси. Стоук Сити пък е на 12-ата позиция с 8 точки.

В друг мач Тотнъм победи Астън Вила с 2:0 и записа четвърти пореден успех в Премиер лийг. "Шпорите" наложиха доминация още от самото начало на мача, но до почивката не успяха да отбележат.

Все пак това се случи в 58-ата минута, когато Стивън Каулкър бе точен. По-малко от 10 минути Арън Ленън удвои преднината на Тотнъм, който се изкачи на пето място в подреждането. Астън Вила пък е 16-и с 5 точки.