Ливърпул продължи победния си ход по време на предсезонната подготовка. След като не допуснаха гол и спечелиха четири мача от азиатското си турне, "червените" се наложиха с 2:0 над гръцкия гранд Олимпиакос на "Анфийлд" в единствената си домакинска контрола.

Новият Ливърпул се хареса на феновете на отбора с офанзивен футбол, дал резултат с попадение на уелсеца Джо Алън в 24-ата минута. Той получи хубав пас от новото попълнение Яго Аспас и вкара във вратата на Олимпиакос, с което даде аванс на своя тим.

Втория гол срещу гърците добави резервата Джордан Хендерсън, който се разписа с първото си докосване в 63-ата минута.

Следващите контроли на Ливърпул са насрочени за идната седмица, като съперници са Волеренга и Селтик.
Първият мач на отбора във Висшата лига пък е на 17 август срещу Стоук Сити.