Челси си направи истински коледен подарък, побеждавайки Астън Вила с 8:0 в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг. За последно "сините" записаха успех с този резултат срещу Уигън на 9 май 2010 година, отново на "Стамфорд Бридж".

Воденият от Рафаел Бенитес тим контролираше събитията на терена през всичките 90 минути и зарадваха феновете си с истинска голова фиеста.

Фернандо Торес откри резултата в 3-ата минута, когато с глава засече центриране на Аспиликуета. В 29-ата минута Давид Луис удвои след перфектно изпълнен фаул. Пет по-късно Бранислав Иванович направи резултата класически след една добавка.

След почивката Челси вкара нови пет попадения. В 59-ата минута Франк Лампард ознаменува своя мач номер 500 за клуба като титуляр с гол. 5:0 направи Рамирес в 76-ата, а малко след това Оскар бе точен от дузпа. В 83-ата минута Еден Азар вкара изключително попадение, а минута преди края на редовното време Челси отново получи правото да изпълни дузпа.

Зад топката застана Лукас Пиасон, но ударът на 18-годишния бразилец бе отразен от вратаря на Астън Вила Брад Гузан. Все пак лондончани стигнаха до осмо попадение, след като в продължението Рамирес вкара втория си гол в мача.

В класирането Челси е трети с 32 точки, а Астън Вила е 16-и с 18. Лидер е Манчестър Юнайтед с 43.