Звездата на Тотнъм Гарет Бейл отбеляза хеттрик за своя отбор при победата над Астън Вила с 4:0 като гост. С този успех "шпорите" се завърнаха в челната четворка на Висшата лига след срещите от 19-ия кръг.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част, въпреки че Астън Вила започна по-добре отбора показа много слаба игра в защита и допусна тежка загуба.

Джърмейн Дефоу откри резултата за Тотнъм в 58-та минута, след което дойде шоуто на Гарет Бейл. Националът на Уелс реализира първия си хеттрик във Висшата лига. Той бе точен в 61-ата, 73-ата и 84-ата минути с което оформи крайното 4:0.

Победата изкачи Тотнъм на четвърто място, докато кризата в Астън Вила след загубата с 0:8 от Челси се задълбочи.