Хъл Сити спечели директна промоция за Висшата лига на Англия, заемайки второто място във втора дивизия. В мач от последния 46-и кръг "тигрите" завършиха наравно у дома 2:2 срещу Кардиф Сити, но едната точка се оказа достатъчна за завръщане на тима в елита.

Пол Макшейн даде аванс от 2:1 на Хъл с гол в 63-ата минута, а в добавеното време домакините получиха право да изпълнят дузпа, но Ник Прошвиц изпусна да се разпише от бялата точка.

Само минута по-късно Ники Майнард изравни за крайното 2:2 също от 11-метров наказателен удар, отсъден за игра с ръка на Абдулай Файе.

Хъл Сити има актив от 79 точки на второто място в крайното класиране. Кардиф си осигури промоция преди няколко седмици. Отборът от Уелс е шампион на втора дивизия с 87 точки.

Хъл Сити се завръща във Висшата лига за първи път след 2010 година, когато изпадна в Чемпиъншип.

Последният трети нов член на английския елит ще стане известен след изиграването на плейофите през май. В първия кръг на елиминациите един срещу друг ще се застанат Уотфорд срещу Лестър Сити и Кристъл Палас и Брайтън. Уотфорд е трети в крайното класиране, а Лестър е на шеста позиция. Брайтън е на четвърто място в подреждането, докато Кристъл Палас е пети.