Тотнъм победи Нюкасъл с 2:1 в мач от 26-ия кръг на Премиър Лийг. В главен герой за "шпорите" се превърна Гарет Бейл, който отбеляза и двата гола, пропускайки да запише хеттрик.

С успеха си лондончани изпревариха градския съперник Челси на третата позиция. "Сините" обаче са с мач по-малко и при успех на Уигън ще си върнат точката преднина.

Още в 5-ата минута Бейл откри резултата след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, но в 24-ата Йоан Гуфран изравни за радост на гостуващите фенове от Нюкасъл.

Все пак в 78-ата минута Бейл вкара за 2:1 и донесе ценните три точки за Тотнъм, като на два пъти до края на мача пропусна от чисти положения да покачи резултата на 3:1 и да оформи хеттрика си днес.