Манчестър Юнайтед загуби с 0:1 домакинството си на Евертън в мач от 14-ия кръг на Премиър Лийг и изостана на пет точки от съперника си в класирането.

Това бе първа победа за "карамелите" на "Олд Трафорд" от 1992 година насам след 11 безуспешни опита.

Единственото и победно попадение за гостите отбеляза Брайън Овиедо, който бе точен в 86-ата минута.

Десетина минути преди това вратарят на Евертън Тим Хауърд спаси от голлинията страхотен удар с глава на Евра, а при добавката Дани Уелбек нацели напречната греда.

Така Евертън запази 5-ата си позиция във временното класиране и продължава борбата за влизане в Топ 3 с актив от 27 точки, колкото има и четвъртият Ливърпул. Манчестър Юнайтед пък вече е 9-и с 5 по-малко.