В първата среща от турнира за купата на Англия, в която се включиха отборите от Висшата лига се стигна до първата изненада. Нюкасъл отпадна след изненадваща загуба от Брайтън с 0:2 като гост.

Миналата година "свраките" отпаднаха от същия съперник след загуба с 0:1 в четвъртия кръг на турнира.

Брайтън, който заема 9-то място в Чемпиъншип откри резултата в 33-та минута чрез Орланди. Домакините доминираха през целия двубой и заслужено стигнаха до втори гол чрез Уил Хоскинс в 87-та минута. Гостите от Нюкасъл си утежниха положението сами, след като в рамките на няколко минути капитанът Шола Амеоби получи два жълти картона и бе изгонен от игра в 63-ата минута.

След тази загуба тимът на Алан Пардю продължи лошата си серия и записа седма загуба в последните си осем мача.