Арсенал имаше проблеми с бойкия тим на Брайтън, но все пак успя да постигне успех с 3:2 при гостуването си на "чайките" и да се класира за петия кръг (осминафиналите) на ФА Къп.

"Артилеристите" два пъти повеждаха в резултата и два пъти бяха изравнявани, но в крайна сметка в заключителните минути нанесоха своя удар.

Оливие Жиру даде аванс на лондончани в 17-ата минута с прецизен удар, след като получи топката около границата на наказателното поле. След още толкова минути игра Брайтън обаче изравни, а автор на попадението бе Ашли Барнс, който изпревари вратаря Войчех Шчесни и вкара с глава след центриране от ъглов удар.

В началото на втората част, в 57-ата минута, Оливие Жиру отново се разписа, но отговорът на тима от Чемпиъншип пак не закъсня и в 62-ата след пас отдясно Леонардо Уйоа с глава реализира за 2:2.

Арсенал се измъкна от преиграването на двубоя в 85-ата минута, когато след корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Брайтън, Тио Уолкът стреля и след рикошет топката влезе за крайното 2:3.

Огромна изненада предизвика тимът от Лига 1 (3-ото ниво на Англия) Милтън Кийнс Донс, който не просто победи елитния Куинс Парк Рейнджърс, а го разгроми като гост с 4:2.

Арман Траоре си вкара автогол за КПР още в 4-ата минута, а в 40-ата Райън Лоу удвои. Още в началото на втората част, резултатът стана повече от изразителен с попадения на Райън Харли в 50-ата и Дарън Потър в 56-ата минути.

Домакините направиха поражението си по-почетно в края на мача, след като точни бяха Джей Ботройд в 83-ата и Фабио в 90-ата минути.

Още по-голяма сензация сътвори Лутън, който в момента се подвизава в петото ниво на английския футбол – полупрофесионалния Конфърънс. Тимът от лондонското предградие спечели също като гост срещу отбор от елита – Норич, с 1:0. Голът за успеха вкара Скот Рендъл в 80-ата мин.

В неделя

Заб.: Победителите продължават в следващия кръг, завършилите наравно ще преиграват.