Арсенл разгроми Уигън с 4:1 по пътя си към топ 4 и участие в Шампионската лига. С това обаче „топчиите“ изпратиха носителя на ФА Къп във втора дивизия. Така Арсенал се нуждае единствено от победа над Нюкасъл в следващия кръг, за да си гарантира място в най-престижния европейски клубен турнир за следващия сезон.

Арсенал се развихти пез второто полувреме на „Емиратс“ и в рамките на осем минути вката три гола. Преди това първите 45 минути бяха малко по-равностойни. Домакините поведоха в 11-ата минута чрез Лукас Подолски, но в самия край на полувремето Уигън изравни с гол на Шон Малоуни.

Попадения на Тио Уолкът (63), Лукас Подолски (68) и Аарън Рамзи (71) обаче сложиха край на приказката на Уигън, който няколко дни по-рано победи Челси и сложи пръв голям торфей във витрината си – ФА Къп.

В друг мач от кръга Манчестър Сити победи рединг като гост с 2:0 с попадения на Серхио Агуеро и Един Джеко.