Арсенал и Манчестър Сити не изпускат лидера Челси и постигнаха победи в мачовете си от 27-ия кръг на Висшата лига. В първия двубой от кръга Челси постигна инфарктна победа с 1:0 срещу Евертън, но след това с успехи се поздравиха и преследвачите му.

Арсенал постигна изразителна домакинска победа с 4:1 срещу Съндърланд. Оливие Жиру се завърна в игра след секс скандала, който забърка и отбеляза първите две попадения за "артилеристите" в 5-ата и 31-ата минути. Още преди почивката Томаш Росицки добави още един гол, а в началото на второто полувреме резултатът нарасна до 4:0 с попадение на Лоран Кошчелни. Почетното попадение за гостите реализира Емануеле Джакерини в 81-ата минута.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Далеч не толкова лека бе победата на Манчестър Сити, който постигна измъчено 1:0 срещу гостуващия Стоук Сити. Победният гол за "гражданите" падна едва в 70-ата минута и бе дело на Яя Туре.

Така позициите на върха в класирането остават непроменени. Челси е лидер с 60 точки, следван от Арсенал с 59 и Манчестър Сити с 57.

Съндърланд остава в зоната на изпадащите, на 18-о място, с 24 точки, а Стоук Сити е 14-и с 27.