Арсенал победи Нюкасъл с разгромното 7:3 в супермач от 20-ия кръг на Премиър Лийг, който бе последен за двата тима през 2012 година.

Лондончани обаче стигнаха до изразителния успех едва в последните 20 минути на срещата, като до 69-ата минута резултатът бе равен - 3:3.

Началото бе отлично за домакините и в 20-ата минута Тио Уолкът откри резултата с фалцов вътрешен удар в долния ляв ъгъл на вратата. Две минути преди края на първото полувреме обаче Нюкасъл изравни, след като Демба Ба стреля от фаул, топката рикошира в главата на Джак Уилшир и влетя в мрежата за 1:1.

В 51-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн отново изведе Арсенал напред, но Марво изравни 8 по-късно. В 64-ата минута Подолски направи 3:2, но отново - пет минути след това, гостите стигнаха до изравняването след попадение на Демба Ба.

В 73-ата минута отново Уолкът даде преднина за "артилеристите", а Оливие Жиру с два гола за две минути - в 85-ата и 87-ата, докара резултата до 6:3. Крайното 7:3 оформи Уолкът с третото си попадение в срещата, дошло в 92-ата минута.