Съндърланд и Стоук Сити разделиха по една точка след равенство 1:1 в мача помежду им от 26-ия кръг на Премиър Лийг.

Крайният резултат може да се счита за постижение за домакините, които играха с човек по-мако близо един час, след като Крейг Гарднър получи директен червен картон в 34-ата минута заради грубо нарушение.

Още в 9-ата минута гостите от Стоук изненадаха неприятно феновете на "Стейдиъм ъф Лайт", след като Джонатан Уолтър разпечата вратата на Симон Миньоле.

Въпреки че бяха с 10 души обаче футболистите на Съндърланд стигнаха до точката след гол на Джон О'Шей, който се разписа в 63-ата минута.

В края "черните котки" можеха да стигнат и до пълен обрат, но изстрел на младежкия национал Дани Роуз рикошира от гредата.

Така Съндърланд събра актив от 38 точки - колкото имат 15-ият и 16-ият Норич и Нюкасъл, които са точно над зоната на изпадащите. Стоук Сити пък е 11-и с 41.