Представителите на емиратството Ариф Ал Зафиин и Мохамед Ал Мари спечелиха титлата в Гран При състезанието от с моторни лодки, по-известно като водната Формула 1, което се проведе в Абу  Даби в рамките на два дни.

На второ място се класира съставът на Италия, а трети останаха представителите на Турция, който се качиха на подиума за първи път тази година.

Световните шампиони, които спечелиха седма победа за сезона, взеха инициативата от самото начало и до края не дадоха възможност да бъдат подложени на никакъв натиск.

До средата на състезанието Ал Зафийн и Ал Maри натрупаха преднина от 30 секунди и спечелиха след 14 обиколки и общо 70 морски мили.

За първи път този сезон другият екип на домакините от Абу Даби остана извън подиума и се нареди на четвърто място.

Заради повреди, възникнали по време на състезанието, отпаднаха лодките на Австралия и  Норвегия.