Локомотив (Мездра) и Витоша (Бистрица) са се вкопчили в борбата за правото да играят на финала на Аматьорската лига по футбол. С номер 13 на терена за зелено-белите от Бистрица е и премиерът Бойко Борисов.

Мачът се провежда на "неутрален" терен в Правец. Отборът на премиера Бойко Борисов води на полувремето с 1:0. Залогът за успеха е участие в европейско състезание за аматьори. На финала победителят от днешния мач ще трябва да се изправи срещу победителя от другия двубой между югоизточната и североизточната аматьорска "В" група.

Премиерът съобщи за дербито още рано сутринта пред министрите си, докато фотографите и операторите правеха протоколни кадри от заседанието на Министерския съвет. "Трябва да съм много пъргав, от 27 мача нямат (Локо Мездра – бел. ред.) загуба", съобщи премиерът.

Дербито на аматьорите на Запада се наблюдава от стотина души и дузина гардове от НСО. Агитки пътуват за дербито от София и Мездра. "Айде, тигриии! Айде да ги почваме, шампиони!", приветстваха своите позастаряващите запалянковци от с. Бистрица.

От началото на мача Борисов зае мястото на ляв нападател. Без да се затичва особено много до края на полувремето той игра с топката не повече от десетина пъти.

Още в третата минута агитката на Локомотив (Мездра) възмутена от неотсъдена от рефера засада започна да уговаря главния съдия Игнатов, че е пристрастен.
Кметът на Мездра Иван Аспарухов обаче се въздържаше от коментари.

Недоволството на мездренци от съдийството достигна апогея си в 26-тата минута. Играч в червено и черно получи жълт картон, след като изрита топката в небето, недоволен от отсъден тъч.

Резултатът беше открит в 8-та минута от съотборника на Борисов по прякор Гелето. Играчът с номер 11 излезе сам срещу вратаря и не пропусна. До края на полувремето съотборниците на Борисов отправиха още два точни шута към вратата на Локомотив, но вратарят ги спаси.

Второто полувреме бе истинско изпитание за играчите и публиката, тъй като дъждът се спусна от Балкана и направи терена в Правец хлъзгав за игра.

В 60-тата минута на мача съотборник на Борисов падна за дузпа, която премиерът уверено заби в левия долен ъгъл на железничарите от Мездра.

Веднага, след като получиха втория гол, играчите на Локомотив започнаха да играят на обороти, подобаващи за отбор, които се бори да се върне в професионалния футбол.

Последвалият натиск доведе до няколко атрактивни пропуска пред вратата на „тигрите”. Въпреки това до края на мача железничарите от Мездра записаха само една греда.

След последния съдийски сигнал премиерът се поздрави и разговаря с кмета на Мездра. На репортерски въпрос имало ли е директива Локомотив да падне, кметът отговори: Директива нямаше...просто Локомотив не мисли вече за аматьорския футбол. На нас ни предстои много по-важен мач срещу Плевен, за да се върнем в „Б” група.