Счупени седалки бяха хвърлени по полицията по време на мача Левски - ЦСКА. Много полиция пристигна в сектор Г, където започна схватката между униформените и феновете на червения тим. Полицията извади палки.

И от двете страни в публиката се трошаха седалки, хвърляха се всякакви предмети. Младеж се озова на пистата на стадиона и полицията го арестува. Това предизвика гнева на "червената" агитка.

Резултатът на полувремето беше 0:0. От 29-ата минута ЦСКА заигра с 10 души след червен картон за Борис Галчев.

Част от феновете на Левски се опитаха да нахлуят в официалната ложа и да се саморазправят със седящите там. Това стана след като ЦСКА поведе в резултата след дузпа. Шишета полетяха към ложата.

Срещата завърши 1:0 в полза на "армейците". По време на мача реферът показа умопомрачителните 6 червени картона - 3 за играчи на "сините" и 3 за ЦСКА. След двубоя феновете на Левски напуснаха Националния стадион. Полицията не пускаше привържениците на ЦСКА, което предизвика гнева им. След изтеглянето на „сините” запалянковци и „червените” бяха пуснати да си ходят.

От МВР съобщиха, че до края на срещата са задържани 46 запалянковци. Те са отведени в районните полицейски управления на СДВР. У част от тях са открити забранени предмети, други са били без документи за самоличност.

38 души са били отведени в следобедните часове в 8-о РУП заради инцидента на автомагистрала "Хемус". До ескалация на напрежението и сериозни сблъсъци между феновете не се е стигнало, посочват от МВР. Служител на СДВР е пострадал леко по време на футболната среща.