Волейболният отбор на България победи Италия с 3:0 гейма след много стабилна и успешна игра, в отделните разигравания – 32:30, 25:20 и 25:19.

По този начин тимът ни си осигури първото място в групата и съответно по-лек съперник на четвъртфинала.

Инфарктният първият гейм завърши 32:30. В него играта се движеше точка за точка, като и двата отбора водеха в различни моменти. И България, и Италия изпуснаха няколко точки за гейм, но все пак националният ни отбор успя да го затвори след блокаут на италианците при 31:30. И двата тима направиха няколко грешки от сервис и изпуснаха елементарни точки.

Във втория гейм българската блокада и атака проработиха и логично второто техническо прекъсване дойде при 16:11 за нашия отбор. Италианците отново направиха много грешки при началния си удар и така и не успяха да стопят разликата. Така геймът завърши 25:20 за Лъвовете.

В третото разиграване играта отново вървеше точка за точка малко преди края, когато България бързо дръпна и затвори гейма с 25:19. С мощни атаки се отличиха Цветан Соколов и Тодор Алексиев, а блокадата ни също бе на ниво.