Отборите на България и Дания завършиха при резултат 1:1 в световна квалификация, група „B”, която се игра на Националния стадион „Васил Левски”. За избраниците на Любослав Пенев това е второ равенство от началото на квалификациите от три изиграни домакински мача.

Така след спечелената точка България се смъкна на трето място в групата, с еднакъв актив с втория Чехия, който по-рано в петък победи Малта с 3:1. Водачът Италия пък се справи при гостуването си на Армения със същия резултат.

В двубоя на националния стадион тимът ни поведе с 1:0 срещу съперника си още в началото на мача – в седмата минута. Попадението бе на Димитър Рангелов.

В 26-ата минута обаче настъпи неприятен момент за българския отбор. Съдията в двубоя даде директен червен картон за Иван Бандаловски заради нарушение срещу Вас. Така тимът на България остана с човек по-малко на терена до края на мача.

Последва изравняване на резултата в 40-ата минута. Бендтнер прави 1:1 с глава след грешка на Иван Иванов и Николай Михайлов, които не се разбраха кой да излезе и да избие центрираната отляво топка.

До момента нашият тим постигна равенство 2:2 с Италия и победа с 1:0 над Армения. Датчаните пък изиграха само един мач и в него направиха равенство 0:0 като домакин на Чехия.

Подробности за мача можете да намерите на sport.btv.bg!