Твенте отново се върна към победите, след като спечели домакинството си на Хераклес с 3:2 в първия мач от 17-ия кръг на холандската Ередивизи. Националът Николай Михайлов не игра поради контузия.

Иначе гостите откриха резултата в 20-ата минута, когато точен бе Марко Веинович. Малко след това Насер Шадли изравни.
Твенте обърна нещата в своя полза в 62-ата минута благодарение на Гиаси. Радостта на тима от Енсхеде обаче не бе продължителна, защото само две минути по-късно Томас Брунс направи 2:2.

Все пак тимът на Николай Михайлов достигна до успеха, който е първи в последните три мача във всички турнири. Победното попадение реализира Люк Кастайнос.

Така преди изиграването на останалите срещи от кръга, Твенте е лидер с 37 точки, следван от ПСВ (Айндховен) с 36 и Витес с 34.