Твенте с Николай Михайлов остана начело в холандската Ередивизи след класическа победа над АЗ Алкмаар с 3:0.

В двубой от 8-ми кръг на първенството тима от Енсхеде записа седмата си победа и остава начело в класирането с 21 точки.

Шадли откри за Твенте в 20 -ата минута след асистенция на Браафхайд. През втората част гостите от АЗ останаха с девет души на терена. В рамките на една минута червени картони получиха Махер (51) и Алтидор (52). Играчите на Твенте се възползваха от предимството си и с попадения на Тадич (60-дузпа) и Кастейньос (62) постигнаха категорична победа.

Твенте е лидер с 21 точки следван от ПСВ Айндховен, който победи НАК Бреда с 4:0. Трети е Витес. Шампионът Аякс, който е четвърти не успя да се наложи на собствен терен над Утрехт и завърши 1:1. Пети остава Фейнорд след 2:2 като гост на Грьонинген.