Твенте победи с 1:0 над четвъртодивизионния РВВ Херкулес в среща от 2-ия кръг на турнира за Купата на Холандия. Срещата се състоя в малкото южно градче Ридеркерк, като гостуването на именития противник предизвика сериозен интерес.

Николай Михайлов получи почивка от треньора Стив Макларън, като в този мач пази резервата му Сандер Бошкер. Единственото попадение в срещата отбеляза Кастайньос в продължението.

Така Твенте продължава в турнира. Тази събота, 29 септември, Твенте и Ники Михайлов ще се изправят срещу Аякс в 7-ия кръг на Ередивизи. Отборът на вратарят на националния ни тим заема първа позиция след серия от 6 победи от 6 изиграни мача, докато е Аякс е на трето място на 6 точки зад Твенте.