Николай Михайлов запази суха мрежа при визитата на Твенте днес на Валвайк в 10-ия кръг на холандската Ередивизи. Твенте се наложи с 1:0 и събра 25 точки, с които държи първата позиция в класирането.

На второ място с една по-малко е ПСВ Айндховен, който спечели с 2:1 при гостуването с на Цволе.

През първото полувреме гостите демонстрираха добра защита и превес при владеенето на топката. 40 минути след началото на играта, след като Кастайнос центрира, топката беше избита, но Тадич бе на добра позиция и откри резултата за Твенте.

В продължението на първото полувреме Букари от Валвайк стреля към вратата на Твенте, но Николай Михайлов спаси изстрела. В 87-ата минута Йозефсон отправи силен удар към вратата на Твенте, но срещна гредата. При последвалия корнер Михайлов се намеси авторитетно и улови топката. В последните минути домакините опитаха да стигнат до изравнителен гол, но без успех.

След Твенте, на второ място в класирането с една по-малко е ПСВ Айндховен, който спечели с 2:1 при гостуването с на Цволе. Станислав Манолев отново не попадна в групата на "филипсите".