Николай Михайлов с Твенте претърпяха тежка домакинска загуба от Утрехт с 2:4 в мач от 21-ия кръг на холандската Ередивизи. Тимът от Енсхеде пропусна възможността да се доближи до лидера ПСВ, който вчера разгроми АДО Ден Хааг със 7:0. Твенте е трети с 42 точки, след като изпреварен от Аякс, който се наложи с 3:0 като гост над ВВВ Венло.

Утрехт поведе след половин час игра чрез Тоонстра, а в самия карй на първото полувреме положението на Твенте стана много тежко, след като остана с човек по-малко, когато Бенгтсон получи червен картон за нарушение в наказателното поле и отсъдената дузпа бе реализирана от Муленга.

През втората част, въпреки че бяха с човек по-малко домакините притиснаха съперниците си и Тадич (56) успя да намали резултата, но в 66-ата минута Бултхаус отново даде два гола преднина за гостите. В 73-ата минута Твенте получи шанс да изпълни дузпа и Тадич вкара втория си гол в мача, но в следващата атака Ван дер Хоорн оформи крайното 4:2 за Утрехт.