Българският национален вратар Николай Михайлов игра цял мач на вратата на Твенте, който спечели с 3:0 срещу Фейенорд в 11-ия кръг на холандската Ередивизи.

Тимът от Енсхеде възстанови първата си си позиция, след като отново има аванс от една точка пред ПСВ Айндховен.

Срещата започна динамично и още в 6-ата минута гостите от Фейенорд имаха възможност да открият резултата, но Михайлов показа рефлекс и отрази удара. В 9-ата минута Тадич направи техничен самостоятелен пробив в наказателното поле на гостите, след което асистира на Шадли за 1:0.

Осем минути по-късно Роберто Росалес направи дълго извеждащо подаване към Люк Кастайньос, който с едно докосване вкара топката в мрежата на Фейенорд.

В последвалите атаки гостите опитаха да притеснят неколкократно българския страж, но Михайлов беше на мястото си и не допусна гол.

И през второто полувреме двата тима демонстрираха динамичен футбол. Българският страж отново отрази няколко опасни ситуации, въпреки обилния дъжд, който затрудняваше играта. В 78-ата минута след изпълнението на пряк свободен удар Тадич оформи крайното 3:0.

Така Твенте е начело в класирането на холандското първенство с 28 точки, следван ПСВ с 27 и Витес с 24.