Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов отбеляза гол и асистира за друг попадение при победата на Кубан Краснодар с 2:0 над гостуващия Том Томск в мач от 24-ия кръг на руското първенство.

За доамкините като титуляр започна Станислав Манолев, който бе заменен в 49-ата минута, а за гостите цял мач игра бившият защитник на Левски Живко Миланов.

След нулево равенство през първото полувреме домакините от Краснодар откриха резултата в 66-та минута чрез Игор Армаш. Попов центрира от пряксвободен удар, Шандан засече топката, която бе спасена от Вашек и Армаш не пропусна почти от голлинията.

В 85-та минута бърза контраатака на Кубан завършис точен удар на Попов останал сам срещу вратаря на Том.

Кубан е девети с актив от 29 точки, докато отборът от Томск се намира на 13-о място и е застрашен от изпадане.