Партизан победи като домакин Явор с 2:1 пред около 3000 зрители в мач от осмия кръг на сръбското първенство. През всичките 90 минути за отбора на Партизан игра защитникът Иван Иванов.

Домакините от Партизан откриха резултата още в 6-ата минута чрез Марко Шчепович. Гостите изравниха в 35-ата минута с гол на Ифеани Онило. В 55-та минута обаче голмайсторът Онило получи втори жълт и респективно червен картон и домакините от Партизан се възползваха веднага от численото си превъзходство - в 58-ата минута Марко Шчепович вкара своя втори гол и донесе победата на Партизан.

Цървена звезда загуби днес като гост от Спартак (Суботица) с 0:3. Така след тези мачове начело във временното класиране е Партизан с 21 точки, следван от Цървена звезда - 19 точки, Рад - 17 точки, и др.