Благой Георгиев и неговият Терек се класираха за осминафиналите на купата на Русия, след като чеченският тим победи втородивизионния Спартак (Налчик) с 3:1 като гост.

Българският полузащитник бе титуляр и игра цял мач. Той и неговите съотборници си гарантираха успеха си още през първото полувреме. Коморовски в 5-ата, Ндуасел в 20-ата и Уциев в 42-ата минути направиха резултата класически. Малко след почивката, в 49-ата мин. Сирадзе вкара почетното попадение за домакините от Кабардино-Балкария.

В друг двубой от този етап на турнира Амкар, без Георги Пеев и Захари Сираков в състава си, отпадна, след като отстъпи при гостуването си на друг тим от втория ешелон СКА-Енергия. Домакините от Хабаровск стигнаха до успеха с 2:1 след продължения. В редовното време срещата завърши 1:1.