Димитър Бербатов се превърна в герой за Монако при победата над Сошо с 2:1 в мача от 28-ия кръг на Лига 1. Българинът се отчете с гол и изработи дузпа за крайния успех на монегаските, които можеха сериозно да се изложат като домакини срещу предпоследния в класирането.

Двубоят започна по перфектен начин за Бербо, който започна като титуляр за новия си тим за пръв път, след като бе закупен през януарския трансферен прозорец. Още в 6-ата минута българският нападател откри резултата, възползвайки се от отлично центриране на Курзава отляво и откри головата си сметка в Лига 1.

Това бе първи гол за Бербатов във френското първенство, след като преди около месец се разписа и за Купата.

Отново бившият нападател на ЦСКА, Байер (Леверкузен), Тотнъм, Манчестър Юнайтед и Фулъм бе замесен и във втория гол за Монако. В 54-ата минута Фосюрие фаулира Бербо в наказателното поле на Сошо и реферът Микаел Лесаж отсъди дузпа, показвайки жълт картон за защитника на гостите.

От бялата точка Хамес Родригес бе безпощаден и удвои преднината на монегаските.

В 83-ата минута Бутин от гостите успя да върне едно попадение, но само две по-късно Джордан Аю остави тима си с човек по-малко след директен червен картон и Сошо отново загуби.