Изключително драматична победа с гол в последната минута постигна Монако в домакинството си на Реймс от 26-ия кръг на френското първенство. Двубоят завърши 3:2, а Димитър Бербатов игра 10 минути.

След като пропусна последния мач заради лека контузия, българинът отново остана на резервната скамейка, но предвид неблагоприятния развой на мача за Монако, в 80-ата минута бе пуснат в игра от Клаудио Раниери.

Срещата започна страхотно за домакините и още в 8-ата минута те откриха резултата с гол на Валер Жермен с глава след центриране от ъглов удар.

Този резултат се запази до края на първото полувреме, но след почивката гостите започнаха изненадващо активно и в 53-ата минута изравниха. Принс Онианге демонстрира страхотн техника на границата на наказателното поле, матира ветераните Рикардо Карвальо и Ерик Абидал и се  озова очи в очи с вратаря Даниел Субашич, и реализира за 1:1.

Само 10 минути по-късно Монако обаче възстанови аванса си след страхотен шут от разстояние на Жереми Тулалан.

Реймс обаче не се отказа и в 71-ата минута Онианге отново реализира. Той се възползва от неразчетено излизане на Субашич при центриране и лоша проява на Курзава в отбрана и вкара за 2:2.

В 84-ата минута Реймс обаче остана с човек по-малко, след като Манди получи директен червен картон за грубо нарушение.

Вече и с Бербатов в игра Монако притисна съперника си в последните минути и непосредствено преди последния съдийски сигнал, в 95-ата минута, стигна до победен гол. Попадението бе дело на Курзава, който направи добавка след отразен удар на Хамес Рордригес , а веднага след това попадение за 3:2, реферът свири края на мача.

С победата Монако събра актив от 56 точки и временно се приближи на 2 точки до лидера Пари Сен Жермен, който обаче е с мач по-малко и му предстои двубой с Тулуза. Реймс остава на 7-о място с 39 точки.