Юношеският национален отбор на България до 19 години разгроми с 4:1 връстниците си от Албания в първата от двете контроли между двете страни, играна на стадион "Скендер бей" в Корча.

Заради решението на някои от българските клубове да не освободят свои играчи за тези проверки, нашият тим остана само със 17 човека по време на подготовката в България. Точно преди отпътуването за Албания вирус повали Георг Василев и той също отпадна от сметките на Владимир Стоянов.

В 32-ата минута българите вкараха заслужен гол след страхотен удар от фаул на Юлиян Ненов от около 25 метра. Играчът на Чавдар (Етрополе) вкара след снаряд, който се отби в горната греда и се оплете в мрежата на Албания. В 38-ата минута Долапчиев се разписа за 2:0, след като получи пас на 6-7 метра от голлинията след пробив от дясно на Георг Илиев. 5 минути по-късно и Милен Гамаков се разписа след центриране от корнер на Дрянов и разбъркване в наказателното поле на албанците.

В 85-ата минута домакините стигнаха до почетен гол след центриране от фаул и разбъркване. Въпреки това последната дума в мача отново беше на българите, които стигнаха до четвърти гол в 94-ата минута след страхотен пробив отдясно на Чобанов, който завърши с прострелно подаване във вратарското поле и оставеният непокрит Ангелов засече в мрежата.

Следващата контрола на тази формация, която се готви за елитния квалификационен кръг в Португалия през месец юни, е на 22 април. Съперник отново е Албания, а началният час е 12:00 българско време.

Съставът на България (U19): Анатолий Господинов- капитан, Петър Чобанов, Мирослав Иванов, Георги Радев, Васил Попов, Милен Гамаков (64 - Даниел Васев), Георг Илиев, Станислав Дрянов (86 - Атанас Пенков), Юлиян Ненов (57 - Борислав Цонев), Милчо Ангелов, Григор Долапчиев (74 - Емилиан Палийски)