И двамата треньори останаха недоволни от нулевото равенство в пловдивското дерби Локомотив - Ботев.

Нулево равенство, бой и малко футбол в пловдивското дерби >>

Александър Станков: Според мен, равенството е несправедлив резултат, защото ние играхме по-добре. В тактически план превъзхождахме противника, докато играчите на Ботев бяха почти без голово положение. Ние трябваше да използваме някои статични положения,
особено две ситуации през първото полувреме. Виждате, че и в последната минута също имахме ситуация. Но щом сме завършили 0:0, а имаме и еднакъв брой точки, значи
наистина сме равностойни. Искам да поздравя нашите футболисти, които играха с много стръв, с много желание и се вложиха максимално. И всичко това след тежкия мач, който изиграхме в сряда. Така че няма от какво да бъда недоволен.

Станимир Стоилов: Не мога да кажа дали резултатът е реален, но на този терен за какъв футбол може да говорим. Искахме да победим, но на този терен не може да се играе. На терена имаше само битка. При всеки
втори пас топката отиваше на нивото на колената на играчите. Имаше и силен вятър. Прави чест, че двата отбора проведоха футболна битка. Нямаше никакъв шанс някой от двата отбора да победи, смята Станимир Стоилов. В България трябва да се вземат мерки за терените. На фона на пълния стадион, на градското дерби, на фона на качествата на играчи не може да се играе футбол на такъв терен. Докато продължаваме по този начин, никога няма да видим качествен футбол. Ей така ще се бутаме по терените, ще скачаме и това е