Спартак (Варна) се класира за 1/16-финалите от турнира за Купата на България, след като успя да обърне резултата от 0:1 до 2:1 срещу Шумен.

Домакините от Варна играха основно с юноши, но пак бяха по-активния отбор през първата част, обаче трудно стигаха до чисти голови положения.

За гостите Захари Димитров пропиля най-чистата ситуация в 38-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря на Спартак, но се засуети и топката му бе изчистена.

В началото на втората част, в 52-ата минута, Шумен поведе в резултата. Вратарят на Спартак Мирослав Марков изчисти леко топката от границата на наказателното поле, тя попадна у Божидар Илиев, който с техничен прехвърлящ удар се разписа за 1:0.

Само 3 минути по-късни Шумен остана с 10 футболисти на терена, след като Мерлин Бойом получи червен картон за удар срещу противников играч. Първоначално главният рефер показа жълти картони на Бойоми Янаки Смирнов, но след сигнал на страничния рефер, Антоан Георгиев извади червен картон за футболиста на Шумен.

В 62-ата минута Спартак можеше да изравни резултата, когато Пламен Иванов стреля, топката рикошира в играч на гостите, но се удари в страничната греда. В 77-ата минута в намален състав Шумен можеше да отбележи нов гол, но след удара на Захари Димитров от десетина метра топката се отби в напречната греда.

10 минути преди края на редовното време влезлият като резерва Ернан Мехмед изравни резултата. Той бе изведен зад защитата на гостите и с лек прехвърлящ удар вкара за 1:1.

Във втората минута от даденото триминутно продължение на втората част Станислав Иванов с глава отбеляза победния гол за Спартак и класира отбора си за следващия кръг на турнира.