След победата над Казахстан с 2:1 в приятелски мач по футбол селекционерът на българския национален отбор Любослав Пенев бе доволен от показаното от играчите на терена. Селекционерът определи мачовете с Япония и Казахстан като трудни и различни и не изключи възможността отново да се изправи срещу Япония, който се класира за Мондиал 2014.

„Очаквах труден мач с националния отбор на Казахстан. Така се получи, играта беше много сложна и за двата отбора. Искам да поздравя всички играчи, те показаха много добра игра.

Ние се подготвихме добре за този мач. Аз съм доволен от представянето на нашия отбор, от работата на играчите. Те се раздадоха на 100 процента в този мач и съумяха да изпълнят тактическите указания.

Що се отнася до ключовите моменти, аз мисля, че те бяха през първото полувреме. Ние не използвахме своите моменти през първото полувреме. По време на почивката аз поговорих с играчите и ги помолих да пресират по-активно и да атакуват. Още веднъж искам да отбележа, че ние играхме добре. За съжаление към края допуснахме гол.

Във всеки мач се опитваме да използваме до съвършенство нашата тактика. И ние, разбира се, искаме да победим.

И двата мача бяха сложни за нас. Това са два отбора с различен стил на игра и различна футболна философия. Като цяло нашите съперници използваха еднаква тактика, особено през второто полувреме. Доволни от мача с японците, а те вече се класираха за Световното. Но за по-нататъшното ни развитие трябва да подобрим играта си и да постигнем всички цели, които стоят пред нас”, каза Пенев след мача.