Левски на практика си осигури участие на осминафиналите за Купата на България, след като постигна рутинна победа с 3:0 като домакин на тима от "Б" група Пирин (Разлог) в първа среща от втория кръг на турнира.

Треньорът на "сините" Илиан Илиев даде почивка на някои от основните играчи и в същото време шанс за изява получиха някои от играчите, които попадат рядко в състава като вратаря Ивайло Василев, Александър Башлиев и младока Радослав Цонев.

Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато Кристовао Рамос от воле след пас на Александър Башлиев.

Португалецът бе в основата и на второто попадение, като след негово центриране сънародникът му Жоао Силва реализира с глава за 2:0 в 57-ата мин.

Крайното 3:0 бе оформено в 79-ата мин. от Христо Йовов, който като никога отбеляза гол с глава.

Така "сините" си осигуриха комфортен аванс преди реванша, който ще се играе на 24 или 25 ноември в Разлог.