Младежкият национален отбор на България претърпя първа загуба в квалификациите за европейското първенство през 2015 година. Възпитаниците на Михаил Мадански отстъпиха с 1:3 при гостуването си на фаворита в групата ни Русия.

Ключовият момент в срещата дойде още в 18-ата минута. Грънчов спря откъсващия се Базелюк и заслужено получи червен картон. Скандалното в ситуацията обаче бе, че нарушението бе поне един метър извън границите на наказателното поле, но шведският рефер Андреас Екберг видя, че е вътре и отсъди дузпа. Обухов бе точен от бялата точка и откри резултата.

В 32-ата минута руснаците доста щастливо улучиха гредата, след като Козлов опита да центрира от ляво, но поредица от непохватни изяви на двата отбора не отклониха топката и при рикошета вратарят Евтимов улови.

Въпреки че бяха с човек по-малко в добавените минути на първото полувреме, българите стигнаха до изравняване. След центриране от свободен удар на Милен Гамаков, Александър Колев овладя топката и стреля във вратата на домакините за 1:1.

Веднага след почивката Русия обаче възстанови аванса си. Колзов проби на скорост отляво, преодоля Недялков и от аутлинията върна към непокрития на границата на малкото наказателно поле Обухов, който под погледа на трима от защитата на младите "лъвове" имаше достатъчно време да овладее и да прати необезпокояван топката в мрежата.

Постепенно умората от играта с 10 души изглежда започна да си казва думата у българските футболисти и в 63-ата мин. те пуснаха още един гол. Ламбарский намер на границата на наказателното поле Базелюк, който се измъкна в чиста позиция между пасивните Асен Георгиев и Милен Гамаков и с удар по тревата от 12-13 метра прати топката в мрежата на Димитър Евтимов.

Десетина минути по-късно домакините бяха близо до четвърто попадение. Базелюк изведе Панюков в чиста позиция в дясно в наказателното поле, но Евтимов успя да избие удара на резервата от десетина метра. В 85-ата и в 86-ата минути българите можеха да се върнат в мача, но най-напред Иван Горанов, а и Радослав Кирилов след него при диагонални удари не намериха целта. След това пък нова грешка в нашата защита едва не доведе до четвърти гол, но правилно този път съдията маркира засада.

С победата Русия излезе начело в класирането с пълен актив от 9 точки. България дели 2-ата позиция с по 7 точки  с Дания, който направи равенство 2:2 като гости на Словения. В класирането следват Естония с 5 точки, Андора и Словения с по 1.

Русия: Егор Бабурин, Пьотър Тен, Иля Зуев, Алексей Никитин, Дмитрий Голубев, Игор Ламбарский, Роман Емелянов (46-Алексей Миранчук), Владимир Обухов, Александър Козлов (85- Иван Соловьов), Магомед Митришев (46-Андрей Панюков), Константин Базелюк

България: Димитър Евтимов, Антон Недялков, Асен Георгиев, Ангел Грънчов, Иван Горанов, Симеон Славчев, Ивайло Чочев, Едисон Йорданов (64-Антон Карачанаков), Радослав Кирилов (90+1-Божидар Васев), Милен Гамаков, Александър Колев (70-Живко Петков)