Ботев (Пловдив) се класира на 1/4-финалите на Купата на България. 180 минути бяха нужни на "жълто-черните" и Черно море, за да си вкарат гол, но все пак с попадение в добавеното време пловдивчани победиха с 1:0 в реванша пред собствена публика и след равенството 0:0 във Варна продължава напред в турнира.

Домакините имаха леко предимство преди почивката, но Вандер и Ромарио Кортзорг не успяха да се възползват от изгодни ситуации. В средата на втората част пък Георги Китанов спаси силен удар от границата на наказателното поле на Вандер. Десет минути преди края гостите пропуснаха най-чистото си положение. Даниел Младенов навлезе централно в наказателното поле, но реши да стреля между двама защитници на съперника, вместо да подаде към непокрития вляво Симеон Райков. Ударът на Младенов от 14-15 метра по тревата не се получи и не затрудни Адам Стаховяк. Ботев засили натиска към края. В 88-ата минута Йордан Христов се измъкна вдясно и стреля по диагонала, но Китанов изби с крак. След това Томаш Иршак също опита късмета си с удар от границата на наказателното поле, но отново стражът на гостите се намеси добре.

В началото на добавеното време Георги Сърмов центрира към левия ъгъл на малкото наказателно поле, Артур Енрике изпревари Китанов и отклони към непокрития Луис Педро, който от 6-7 метра стреля в опразнената врата. Енрике и Китанов се сблъскаха в ситуацията и двамата бяха заменени принудително, което удължи минутите до края на срещата, но и те вече бяха крайно недостатъчни за отговор на варненци, които напускат надпреварата.