Без капитана си Милчо Борисов, който се контузи на тренировка в петък, Черно море порт Варна допусна домакинска загуба от Рилски спортист с 73:86 (10:23, 21:20, 17:21, 25:22). Гостите заслужено спечелиха двубоя без да блестят, докато домакините показаха изключително слаба игра и почти не затрудниха играчите на Росен Барчовски.

Гостите се ориентираха много по-бързо и добре в първата част на двубоя и набързо поведоха с 6:0. Играта на домакините не вървеше, те допускаха много грешки особено в атака, а стрелбата им бе изключително слаба. Рилски спортист продължи да трупа преднина, която нарасна до 10 точки при 15:5 около три минути и половина преди края на първата част. Гостите заслужено спечелиха първата четвърт с 23:10. Успеваемостта на домакините в стрелбата за 2 точки и зоната за 3 точки бе 25 процента.

Слабата игра на играчите на Черно море порт Варна продължи и през втората част. Домакините имаха безобразна стрелба и изключително много неточни подавания. Гостите се възползваха максимално от това и за три минути и половина игра вече водеха с 18 точки - 30:12. Домакините успяха до почивката единствено да намалят пасива си до 12 точки - 31:43.

След почивката в началото на третата четвърт играта бе равностойна, а резултатът се движеше кош за кош. След 50:40 за Рилски спортист играчите на гостуващия отбор се възползваха от няколко неуспешни атаки на Черно море порт Варна, реализираха 6 поредни точки и поведоха с 56:40. Гостите успяха да вземат третата част с 21:17 и преди последната четвърт водеха с 16 точки - 64:48.

В последната четвърт след близо 4 минути игра гостите поведоха с 23 точки при 77:54, с което на практика решиха изхода от двубоя. Последните три минути на мача играчите на Черно море порт Варна превъзхождаха противника, играта и стрелбата им бяха на ниво, но силите им стигнаха единствено да намалят изоставането си до 13 точки.