Лидерът в класирането Нефтохимик 2010 (Бургас) победи гостуващия Монтана 2003 със 73:64 (26:9, 9:16, 16:19, 22:20) точки в среща от Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

Баскетболистките на Петко Маринов постигнаха десета поредна победа в шампионата и продължават без поражение. Отборът от Бургас изигра силна първа четвърт, която спечели с 26:9 точки, а след това поддържаха аванс от около 10 точки. Ашли Гейл завърши с 32 точки и 18 борби за победителките. Олга Дубровина добави 15 точки, 7 борби и 6 асистенции. За гостите най-полезна беше Милена Томова с 29 точки и 17 борби. Катя Кордова се отчете с 12 точки, а 7 точки реализира Цветомила Петрова.
В другия мач от програмата Левски загуби драматично от шампиона Дунав 8806 (Русе) със 76:77 (17:20, 26:12, 17:21, 16:24) точки.

Възпитаничките на Георги Божков водеха до началото на втората част, когато резултата беше 20:18. След това те се отпуснаха и позволиха на съперника да поведе убедително на почивката.

"Сините" имаха аванс от 11 точки след 20 минути - 43:32 и продължиха да са водачи в резултата 2,5 минути преди сирената.Тогава гостенките изравниха - 72:72, а 20 секунди преди края спечелиха мача с два наказателни удара на Кристина Сантяго. В последната атака за Левски Шарел Алън пропусна да вкара. Сантяго завърши с "дабъл-дабъл" за шампионките - 31 точки и 11 борби, а сънародничката й Аманда Джонсън се отчете с 14 точки и 8 борби.

За домакините Даниела Петева записа 23 точки, а 14 точки вкара Шарел Алън.