Нефтохимик 2010 Бургас постигна 15-а поредна победа в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени. Възпитаничките на Петко Маринов спечелиха дербито срещу гостуващия шампион Дунав 8806 (Русе) с 91:76 (17:21, 29:17, 28:19, 17:19) точки.

Отборът от Бургас е начело в класирането с пълен актив от 30 точки и без поражение от началото на сезона. Нефтохимик 2010 побеждава Дунав 8806 за трети пореден път този сезон.

Само през първите 10 минути гостенките имаха предимство в резултата, след което домакините стигнаха до обрат и на почивката водеха с 8 точки - 46:38.

След силна трета четвърт баскетболистките от Бургас поведоха със 17 точки - 74:57, и до края на мача нямаха проблеми. Дунав 8806 е на второ място в класирането с 25 точки (и мач по-малко) след третото си поражение за сезона.

Най-резултатна за победителките стана Олга Дубровина с 24 точки. Тани Робинсън добави 19 точки, 7 борби и 6 асистенции, а Мария Желязкова записа 18 точки.

За шампионките с 20 точки и 8 борби приключи Аманда Джонсън. Мерика Андерсон се отчете със 17 точки, а "дабъл-дабъл" - 14 и 17 борби, направи Кристина Сантяго.

В друг мач от кръга Хасково 2012 спечели срещу Берое (Стара Загора) със 79:53 (24:11, 16:11, 13:22, 26:9) точки. За домакините пет състезателки завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезни бяха Биляна Турчинович с 19 точки и Зорница Найденова с 18 точки.

За Берое Маринела Агаларева реализира 14 точки, а с 12 точки се отличи Радостина Димитрова.